Egy igazán ritkaság, egy RAVEMETAL névre hallgató kazetta, vagy mi... MP3 lejátszó... melyiket szeressem?
Egy igazi ritkaság, én legalábbis még nem láttam ilyen szerkezetet.
(Egy ismerősömtől kaptam ajándékban, ez úton is köszönet érte!)
De nézzük sorjában.
Így néz ki a tokjában,
de kezdjük csak kinyitni. A tok "ablakában" láthatóak a kezelő gombjai.
Nyissuk tovább,
nos, a tokja nélkül már eléggé hasonlít egy kazettára, de mégsem az... vagy mégis...?
Szép kis gombok,
Hoppá! Mégis csak MP3 lesz ez, még mini SD kártya és csúsztatható bele!
Egy ilyen kis csipesszel (bevallom, egy régi mobiltelefon tokjának a csipesze, de pontosan passzol) a derékszíjra akasztható.
A tokban még 2 másik mini kártya részére is van hely. Gondoltak mindenre!
Ilyen akkumulátorral működik.
A bal oldali kék az eredeti, (ma is kiválóan működik) és a jobb oldali zöld, amelyből 2 db-ot sikerült vennem, kemény 2.000,- forintért. (Egyébként sima ceruzaelem töltővel tölthetőek.)
És itt az igazi meglepetés!
(Ha a fenti képen lévő aljzathoz tudja valaki, hogy hol lehet kábelt kapni, az kérem ossza meg velem ezt az információt.)
A kazetta működik MP3-ként, a derekunkra akasztva, fülhallgatóval...
Igen ám, de ha berakom egy kazettás magnóba, akkor ugyan úgy működik, mint egy hagyományos kazetta!!
Lejátszhatóak a rajta lévő számok, és felvehető rá bármi, mint egy "igazi" kazettára!
Nos barátaim, ez a legújabb kis játékom.
2014.07.06.
Az alább látható magnónak az az érdekessége, hogy igen rövid ideig volt nálam. Nagyon szép, és kiválóan működő magnódeck: AKAI GXC 704
Pár hete szereztem, szinte karcmentes állapotban. Egyik ismerősöm a napokban eljött a felújított Orion 115A rádiójáért (a Virtuális múzeum szalagos magnók és egyebek c. menüpontban olvashatsz róla) és meglátta az új szerzeményemet. Közölte, hogy ő e nélkül a magnó nélkül nem megy haza!
Nem tudtam meggyőzni az ellenkezőjéről, így aztán most kereshetek másik AKAI decket...
Philips mikrokazettás diktafon
Philips diktafon. Külön érdekessége, hogy nem a mai méretű microkazettákkal működik, hanem az un. Philips microkazettával, ami kb. 5 mm-el szélesebb, mint a maiak.
A bőr tokja is szép állapotban maradt meg.
Gyönyörűen működik ma is, mint új korában.
A nagy legenda, BRG M 11 szalagos-kazettás magnó!
Kicsit viharvert állapotban került hozzám, de egykori elektrotechnika tanárom, Horváth Sándor tanár úr segítségével talpra lett állítva, és most minden funkciója rendben működik! Gyönyörű hangja van.
Egy németországi BRG magnó gyűjtőhöz került nagy örömömre, mert ott biztosan meg fogják becsülni és megőrzik az utókornak.
Egy nagyon szép állapotban fennmaradt BASF 9210 hordozható kazettás magnetofon. A napokban lett rendbe téve, egy kis segítséggel az apró hibái javítva lettek, kapott új ékszíjakat is.
Itt a kis kedvenc:
Nagyon szép, és jó minőségű készülék, minden eredeti tartozéka meg volt, a hálózati kábel és az eredeti mikrofonja is. Gyorsan új gazdára is talált.
Az alábbi készülék az órás barátomé, gyönyörűen felújította, szépen szól. Sajnos azért egy hibája akadt; a magnó egy picit lassú volt. Megkért, hogy állítsam már be.
No ez nem egy egyszerű feladat, de egy kis segítséggel sikerült, most ragyógóan működik!
13.06.04.
Az alábbi három BRG MK 23-as kazettás magnót egy nagyon szimpatikus angol úr rendelte tőlem. Beszélgetésünk során kiderült, hogy a 70-es évek elején Budapesten tanult, és ekkor szerette meg a BRG készülékeket, amikből komoly gyűjteménye van. Most már ezek is a gyűjtemény darabjai lettek.
Ajándékként adtam a készülékek mellé egy mikrofont és 3 nosztalgia válogatást tartalmazó kazettát.
SANYO M-138-as kazettás riporter magnetofon. Nagyon szép készülék, kiválóan működik, jó minőségű felvételek készíthetőek vele. Mikrofonja és bőr tokja is eredeti állapotában marad meg.
Ma már új gazdája örül neki.
Egyik kedvencem, az MK 21-es és 23-as magnók.
Ezt a BRG MK 21-est egy gyűjtő vette meg, és most már ő gyönyörködhet benne.
Egy igazi ritkaság, BRG MK 22-es! (Tudomásom szerint kereskedelmi forgalomba nem került, én mégis szereztem belőle egyet.)
Gyakorlatilag az MK 22-es és az MK 23-as között - a feliratot leszámítva - semmi lényeges különbség nincs, legalábbis én nem találtam.
Egy kollegától - Gajdos Gábortól - kaptam az alábbi kiegészítést az MK 22 típusú készülékről, attól, aki végül is ezt a készüléket megvásárolta:
került belőle kereskedelmi forgalomba is, mert ő is vásárolt belőle anno, és a különbség a 22-es és a 23-as között az, hogy a 22-esnek nincs hangszóró kimenet az oldalán.
Köszönet az információkért!
És akkor most egy BRG MK 23-as!
(A színéről ennek is lehetne vitatkozni, mint az világoskék színű MK-mról, no de akkoriban ezek voltak a menők.)
Egyik kis kedvencem ez a Sanyo magnós rádió. A "Bakancsos"-on vettem 1.000,- forintért, tápegységével együtt. Szerencsére minden gombja, alkatrésze meg volt, és így teljesen működőképessé lehetett varázsolni. Nagyon szép lett, egy igazán aranyos kis készülék kerekedett belőle. Minden darabja olyan finom, kidolgozott... Nem is kellett sokat várni új gazdájára!
Egy masszív, hibátlanul működő SONY CF 420L készülék. Sok dolgom nem volt vele, mindene működött, alapos tisztítás és ékszíj csere után már vitte is az új gazdája.
Ez a Hitachi magnós rádió egészen szép állapotban került hozzám, nem sok munka volt vele, hogy így nézzen ki. Gyorsan gazdára talált.
Egy igazán szép hangú készülék, Telefunken Bajazzok.
Egy hasonló korú úr vitte el nagyon gyorsan, mert - amint azt elmondta - ugyan ilyen készüléke volt fiatal korában, német rokonoktól kapta, de a készülék eltünnt. Amikor meglátta a kínálatom között, azonnal eldöntötte, hogy neki ez a rádió kell, és kész! Nem is várt sokáig a megvételével.
Vannak rajtam kívül is ilyen nosztalgia-megszállottak, mondom én...
Az alábbi UNIVERSUM Senator magnós táskarádiót egy ismerősöm kérésére javítottam. Felújítani nem nagyon kellett, mert igen szép állapotban volt. Tápegység problémák, és a magnó motor hibája miatt elég csúnya hangja volt. Kaptam egy kollegátol egy kis segítséget a javításhoz, és most nagyon szép, igazi boombox hangja lett, és kiválóan működik minden funkciója.